Liigu sisu juurde

24/7 klienditeenindus

(+372)626 6266

Küsi reisikonsultandilt

Otsi Estraveli lehelt
Populaarsed otsingud

Tuneesia

Tuneesia on ehe näide aastatuhandete jooksul segunenud vahemerelikust ning araabiapärasest mentaliteedist.

ÜLDINFO

Pealinn – Tunis
Pindala – 163 610 km²
Rahvaarv – 11 565 204 (2018)
Rahaühik – Tuneesia dinaar (TND)
Riigikeel – araabia
Ajavöönd – GMT +1

MIKS KÜLASTADA

Suurepärane kliima, suured kõrbed, kaunid liivarannad ja rikkalik ajalugu.

SOBILIK AEG REISIMISEKS

Sobilik aeg Tuneesiasse reisimiseks on aastaringselt olenevalt reisija eesmärgist. Tuneesia põhjaranniku ja mägede külastamiseks on sobivad ajad aprillis, mais ja juunis.

Rannapuhkuseks sobiv aeg on juunist septembrini, mil ilmad on soojad ja kuivad, kuid juulis ja augustis tuleks valmis olla ka eriti kuumadeks suveilmadeks. Need on küll populaarsed rannapuhkuse kuud, kuid temperatuurid võivad paiguti olla äärmiselt kõrged, ulatudes 35–40 °C (või isegi rohkem). Mitte väga kuumaks rannapuhkuseks sobib hästi mai-juuni ja september-oktoober.

KLIIMA

Tuneesias põhjarannikul on vahemereline kliima. Talved on pehmed ja sajused ning suved kuumad. Tuneesia keskosa katavad suuresti kõrbed, kus temperatuurid on kordades kõrgemad.

PÕNEVAD KOHAD

Hammamet, Sousse ja Djerba saar on tuntud oma pehme liiva, türkiissinise vee ja erineva hinnatasemega hotellide poolest.

Kuigi Tuneesia on tuntud rohkem kui rannapuhkuste piirkond, siis peale randade on turismiatraktsioone teisigi. Näiteks El Djemi amfiteater, mis on uskumatult hästi säilinud või üks Põhja-Aafrika tippmuuseume – rahvuslik Bardo muuseum. Silmailu ja uudistamist pakuvad ka Kreeka stiilis külad Sidi Bou Said ja Medina.

Tunis ja Sousse pakuvad imetlemiseks kaunite kitsaste tänavatega vanalinnu, mis on täis käsitööturgusid ja traditsioonilist arhitektuuri.

HEA TEADA

  • Kuigi Tuneesias on ametlik riigikeel araabia keel, siis on ka prantsuse keel mõneti kasutusel, kuna Tuneesia on olnud Prantsuse koloonia. Paljud inimesed räägivad ka inglise keelt – eriti turismi- ja hotellipiirkondades.
  • Tuneesias on tuntav suhteliselt konservatiivne kultuur, eriti maapiirkondades ja islamipühade ajal. Suurlinnades ja kuurortides on õhkkond vabam.
  • Kauplemine ja tingimine on osa kohalikust kauplemiskultuurist ja paljudes kohtades ka oodatakse seda.
  • Tuneesia köök on segu araabia, berberi ja Vahemere maitsetest
  • Vältida tasuks kraanivee joomist ning tarbida ainult pudelivett.
  • Terroriohu tõttu soovitab Välisministeerium vältida reisimist riigi lääneosas Alžeeria piiri äärde, eriti Orbata, Selloumi, Semema, Chambi ja Mghila mägede juurde.
  • Tuneesia lõunaosas asuvas kõrbes (Tataouine piirkonnas, Dehiba ja El Borma linnadest lõunas) on kehtestatud militaartsoon, kuhu reisimist tuleks kindlasti vältida.
  • Lisaks ei soovita Välisministeerium reisida riigi kaguosas Liibüaga piirnevatele aladele.
  • Reisides kuurortlinnadesse soovitame hoida ennast kursis ümbritsevaga ning säilitada oludele vastav ettevaatlikkus.