Liigu sisu juurde

24/7 klienditeenindus

(+372)626 6266

Küsi reisikonsultandilt

Otsi Estraveli lehelt
Populaarsed otsingud
Tagasi blogisse

Alati päikeseline Rhodos

24.09.2018
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi.

Reisibüroos töötamisel on omad võlud. Üheks neist on võimalus osaleda erinevatel õppereisidel. Järgnevas artiklis jagab meie tubli reisikonsultant Raili oma kogemusi päikeselisest Rhodosest.

On 31. mai hommik. Pärast lendu vahemaandumisega Vilniuses jõuame oma sihtpunkti – Rhodosele. Ilm on pilvine ning lennujaamast väljudes tibutab isegi vihma kuid sellest hoolimata on mõnusalt soe. Rhodosel vaheldub ilm kiiresti – pärast mõnekümneminutilist sõitu hotelli särab päike juba täies hiilguses.

Esimesena seab meie reisiseltskond sammud randa. Vaatan meres rõõmsalt hullavaid lapsi ja imestan, et miks nendel vees ujumisprillid ees on. Mõtlen, et küllap on tegemist ülihoolitsevate vanematega, kes maimukestega esimesele tõelisele rannapuhkusele on sõitnud. Varsti ei suuda ma enam kiusatusele vastu panna ja lippan ka ise jahutavatesse lainetesse. Niipea, kui olen pea esimest korda vee alla pistnud, saan aru, miks ujumisprillid vajalikud on. Vesi on lihtsalt nii soolane, et paneb ilma prillideta silmad kipitama. Järgmisel korral olen juba targem. Uutele külastajatele soovitan lisaks ujumisprillidele kindlasti kaasa võtta ka spetsiaalsed jalanõud, mis on mõeldud meres käimiseks. Rand on tulvil äärmiselt kaunitest kividest, kuid paljale jalale on need harjumatud ja valusad.

Õhtul otsustame tutvust teha ka hotelli ümbrusega ning läheme jalutuskäigule kuurordi keskuses. Kogu tänavat ääristavad suveniirikauplused ning külg külje kõrval paiknevad pisikesed pubid, karaokebaarid ja restoranid. Iga toitlustuskoha uksel püüab keegi Su varrukast või kleidisabast kinni haarata ning sisse meelitada. Kui esimene ingliskeelne tervitus vastust ei saa, järgneb pikk venekeelne jutt. Rhodosel ei tasu üllatuda, kui Sind esimesena just vene keeles kõnetatakse. Pigem eelistavadki teenindajad seda inglise keelele. See Kreeka saarekene on vene turistidele orienteeritud ning vene keelt kuuleb tihti.

Tänavatel jalutades meenuvad tahtmatult read „Palmisaare“ laulust, kus Cool D laulab „….lubatud promillid, seda pole mõõtmas mente…“. Rhodosel sõidetakse kõikvõimalike riistapuudega, millel rattad all ja mootor peal on. Olgu selleks siis ATV, mopeed või bike – keegi ei pea vajalikuks turvavarustust ning samuti võib sõidukiiruse vastavalt oma äranägemisele valida. Ühtegi politseid mul tõepoolest kohata ei õnnestunud.

Paar nupukest, millele mõelda enne reisi:

  • Rhodosel valitseb Vahemereline kliima. Talved on pehmed ning suved kuumad ja kuivad. Terve puhkusenädala jooksul hiilis temperatuur +30 kraadi ümber. Kuumus oli aga kergelt talutav, kuna pidevalt jahutas keha meeldiv meretuul. Päikesega tasub aga ettevaatlik olla, kuna tundub, et see hakkab peale isegi varjus. Päikesekreem on siinkohal heaks abimeheks ning päeval ringi liikudes tasub pisikene +50 faktoriga tuub taskus hoida, et vältida nina ja põsesarnade ärapõlemist.
  • Enne, kui sõidate Rhodosele puhkama, sõlmige leping mõne spordiklubiga. Kreeka köök on tõesti võrratu ja nii mõnigi on hädas sellega, et tulles jalas olnud pükste nööp keeldub kinni minemast. Oliivid on lausa suussulavad, rääkimata feta juustust ja kohalikest puuviljadest ning ojadena voolavast veinist.
  • Kui olete juba Rhodosele sõitnud, tasub kindlasti ette võtta ka ühepäevane merereis lummavale Symi saarele. See on maaliline paik kahetunnilise laevasõidu kaugusel pealinnast Rhodosest. Hobuserauakujulise lahe kaldale ehitatud sadamalinnakeses on rohkesti väikseid kohvikuid ja taverne, kus on mõnus istuda ja jälgida selle traditsioonilise eluviisiga saare elu-olu. Suveniiriks saab kaasa osta looduslikke käsnasid või hästilõhnavaid oliivikreeme. Symil valitseb Rhodosest hoopis erinev õhkkond. Seal on ülekaalus siiski Euroopa kultuur ja eurooplased. Kõneldakse enamasti inglise keelt, inimesed on sõbralikud ja rahumeelsed.
  • Kindlasti tasub ettevaatlik olla hulkuvate kasside ja koertega, keda kohtab saarel igal sammul. Ei pea kartma, et nad inimest ründavad, kuid nende „kaasreisijad“ –  kirbud, on äärmiselt agressiivsed. Nõrgema närviga loomasõber peab valmis olema ka selleks, et Rhodosel elavate loomade tervislik seisund varieerub ühest äärmusest teise. Kohtab nii läikiva kasukaga miisusid kui ka osaliselt jalutuid isendeid. Hulkuvad kassid elavad kõikjal, ka hotelli territooriumil. Tühi kõht sunnib loomakesi isegi külastajate hommikusöögile trügima ning toitu paluma.

 

Puhkuse jooksul jõudsin järeldusele, et seni, kuni Kreekas valitseb kriis, on Rhodos sobilik sihtkoht pigem rannapuhkajale. Hea tasemega hotellides on kõik olemas – oma rand, pood meenete ostmiseks ning tõeliselt mitmekesine toitlustus. Piirkonnad väljaspool hotelli on kriisist üpris räsitud – kõikjal võib näha lagunenud maju või pooleliolevaid ehitisi. Loodetavasti see olukord siiski peagi paraneb, kuna saare loodus on tõepoolest hingematvalt kaunis.

Eestist reisikorraldajatest pakub Rhodose pakette vaid Novatours. Lennud toimuvad oktoobri keskpaigani, vahemaandumisega Vilniuses. Paketi hinnad algavad 539 eurost reisija kohta.

Küsi lisa Raililt või meie teiste reisikonsultantide käest aadressil estravel@estravel.ee

Teemad