Järgmiste mängudeni on jäänud vaid napilt üheksa kuud. Surutis või mitte, aga olümpiamängud tulevad see on kindel. Juba rohkem kui aasta enne suursündmust oli Vancouveri külastajal raske märkamata jätta kõikjal toimuvaid ettevalmistusi.
Vancouveris tervitavad külastajad Aasiast tuttav külalislahkus ja kõrgel tasemel teeninduskultuur. Nimelt on linnas väga palju Vaikse ookeani tagustest maadest sisserännanuid.
Vancouveris ei saa üle ega ümber mereandide nautimisest, kuna ookean on valikuga lahke ja raha küsitakse selle eest vähe. Inglise keelega saab oma sushi-tellimuse sisse anda hõlpsamalt kui Jaapanis.
Kui südalinn pirukana kolmeks lõigata, siis ühe osa moodustavad rohelised pargid ja kaks osa taevani kõrguvad pilvelõhkujad. Kesklinna luksuskorterid ja hotellitoad ei saa endile väikesi aknaid lubada nimelt tulevad teisel pool vett toretsevad mäed tuppa kätte ja viieminutilise autosõidu kaugusel kesklinna saginast leiab loodushuviline end juba tuhande meetrini küündivate hiiglaste jalamil.
Kogu linnasüdame uhkust kolmest küljest ümbritsev vesi võõrustab lugematul hulgal luksuslikke kaatreid, jahte ja muid veesõidukeid. Sealhulgas võtavad tähelepanu endale popsuv-põrisevad vesilennukid, mis toovad silme ette imemees MacGyveri jõu- ja ilunumbrid Kanada vete kohal. Vesilennuki pardale mahub kuni 14 reisijat ja sellega on väga põnev linna lähiümbrust avastada. Vaata www.harbour-air.com.
Olgu kohalike tunded olümpiamängude suhtes kui tahes vastandlikud külmaks ei jäta see teema kedagi. Vancouver tuksub suurürituse ootuses ja naljalt ei leia tänavat, kus olümpianänni ei pakutaks või uudiseid ei arutataks. Georgia tänaval toretseb viie ja poole meetri kõrgune digitaalkell, tiksudes sekundeid olümpiani.
Võistluste piletid
Kui huvi suursündmuse vastu olemas, siis võiks juba praegu asjale jumet hakata andma. On ju teada tõsiasi, et nii lennupiletite kui ka majutuse hinnad kipuvad suursündmuste ajal mitmekordistuma.
Esmalt tuleks välja vaadata need võistlused, mis enim huvi pakuvad. Estravel kui ametlik edasimüüja Eestis on juba müüki paisanud ligi poolteist tuhat piletit eri võistlusaladele. Ja nagu ikka populaarsematel on kõrgemad hinnad. Meie õnneks ei ole eestlastele tähtsad alad Põhja-Ameerikas just kõige populaarsemad ning seetõttu võib meelisalade piletid soetada üsnagi soodsalt.
Näiteks pilet mängude avatseremooniale maksab 900013 200 krooni, aga meeste murdmaasuusatamise 50 kilomeetri klassikalise stiili võistlusele vaid 840 krooni.
Transport
Transport Vancouveri ja Whistleri keskuses on võistluspileti ostnuile tasuta, linnade vahel lisatasu eest. Kuna olümpiavõitluste paikade juures pole publikule parklaid rajatud, on soovitatav liikuda jalgsi, jalgratta või ühistranspordiga.
Lennupiletid
Enne lennupiletite ostu võiks teada, et Kanada peagi kõige populaarsemasse linna reisimiseks on mitu võimalikku varianti.
Märtsi seisuga olid soodsaimad Air Canada lennud (koos SASi ja/või Lufthansaga) alates Stockholmist. Taliolümpia ajaks algavad hinnad ca 10 500 kroonist turistiklassis ja ca 39 000 kroonist äriklassis. Soodsaimad kohti ei pruugi muidugi kuigi kauaks jätkuda.
Veelgi odavama pileti võib saada, kui lennata Vancouveri asemel Seattleisse USAs. Sealt on maad mööda Vancouverisse 200 km ringis, kuhu võib vabalt sõita üüriautoga, mida lubatakse ka Kanadas kasutada. Piletid Seattleisse maksid märtsi seisuga Helsingist Finnairi ja British Airwaysi lendudel umbes 9200 krooni, aga aasta jooksul võib tulla ka odavamaid kampaaniapakkumisi.
Algusega Tallinnast on taliolümpia ajaks veel ühe ümberistumisega Lufthansa lend läbi Frankfurdi, kuid hinnad algavad seal 30 000 kroonist. Ka Lufthansa puhul võib kaaluda pigem Seattleisse lendamist, mis maksaks kaks korda vähem. Lennata võib ka mõne muu sooduspiletiga USA idarannikule ja sealt eraldi piletiga Vancouverisse.
Kohapealne majutus
Vancouver on rahvusvaheline suurlinn, kus leidub majutust igas hinnaklassis ja igale maitsele. Kuna tavaliselt on tegemist põhiliselt ärireisijate sihtkohaga, on majutusvalikus esikohal eelkõige äriklassi hotellid. Esindatud on Euroopas tuntud ketid nagu Hyatt, Sheraton, Ramada, Best Western, Westin jne.
Linna parimad hotellid Pacific ja Fairmont Waterfront asuvad kaldapromenaadil vaatega lahele ja mägedele, aga peamisel ostutänaval Robbson Streetil või selle lähistel leiab ka hea valiku meeldivaid turistihotelle.
Esile võiks tuua hotellid Blue Horizon, Inn at False Creek, Howard Johnson jne. Lisaks on Vancouveris väikseid eraomanduses olevaid külalistemaju ja apartemente. Hotellide tase on Vancouveris enamasti väga hea, majutusasutused on puhtad ja korralikud.
Vancouverist kahetunnise autosõidu kaugusel asub suusakuurort Whistler, kus toimuvad mitmed eestlastele olulised võistlusalad. Whistleriski leidub rohkesti nii väga häid kuurorthotelle kui ka pisut lihtsamaid majutuskohti; üürida saab ka eri suuruse ja tasemega suusamajakesi.
Majutuse hinnad olümpiamängude ajal muidugi kolme- või isegi neljakordistuvad. Hotellid dikteerivad ette minimaalse majutusperioodi ning on tingimuste poolest äärmiselt jäigad. Säästlikumal reisijal tasub majutust otsida pigem lähilinnadest, näiteks tunnise sõidu kaugusel olevast Surreyst.
Ja peaaegu oleks unustanud üliolulise detaili kui juba oled kohale lennanud, siis ära maha maga võimalust sportida ka ise maailma parimaks suusakuurordiks peetavas Whistleris!
Estravel aitab kõikidel huvilistel leida nende jaoks parimad võimalused tegemist on ju üsna kauge sihtkohaga ning kogu olümpiamelu lisab veel omakorda nüansse, mida tasuks meeles pidada, mistõttu on parem lasta aidata end professionaalidel.
Palju lisainfot pakub mängudele pühendatud veebileht, mis aitab vastuseid leida või hoopiski küsimusi püstitada. Tule ja vaata: www.estravel.ee/vancouver
Teemad