Radisson SAS Plaza Hotell Helsingis
line

Poolteist aastat tagasi avas Helsingi raudteeväljaku kirdenurgal oma uksed Radisson-SAS hotelliketi kolmas hotell Helsingis, luksusklassi Radisson SAS Plaza. Endise SOK (Soome Kooperatiivide Keskliit) peakontorihoone ajaloos oli alanud uus ajastu.

"Where is the bar?"
Juba aastakümneid varem olid ennetesse uskuvad inimesed näinud kindlaid märke SOK Vilhonkatu peakontori tulevasest rollist. Helsingi olümpiamängude aastal 1952 tuikus uksest sisse paar välismaist meremeest, kes tungivalt nõudsid jahmunud uksehoidjalt vigases inglise keeles: "Kus baar on?" Hoone sissekäik oli nii väärikas, et see ei võinud ju kuuluda muule kui peenele luksushotellile…

Ka olevat 1960ndatel päevadel SOK halli sisenenud 7-meheline orkester, kes soovinud tipphotellis külalistele tantsuks mängida. 1999. aastal läksidki need ended täide: SOK peakontor ehitati ümber hotelliks.

Ümberringi ajaloolised hotellikvartalid
Siinkandi ajaloos on hotelle ennegi olnud. Praeguse Soome Rahvusteatri kohal paiknes 1860ndatel aastatel Wilhelmsbadeni nimeline supelasutus, kus on peatunud ka Soome kirjamehed Elias Lönnrot ja Zacharias Topelius. Teises naaberkvartalis, praeguse Fennia maja krundil asus samal perioodil Hotel de Post ja sajandivahetusel kerkis sinna Grand Hotel Fennia. Radisson SAS Plaza tähendab seega pika hotelli traditsiooni jätkumist.

Kuigi nurgakivi pandi hoonele juba Soome iseseisvusdeklaratsiooni eelõhtul 1917, peatas kodusõda ehitustööd mitmeks aastaks. SOK rahvas sai itaalia renessansstiilis fassaadi ja jugendsisustusega peakontorisse sisse kolida alles 1921. aastal.

Ajalooline miljöö harmoneerub tippteenindusega
Keskliidu peakontor jõudis selles majas tegutseda 70 aastat, enne kui ruumid jäid kitsaks ja tuli kolida Espoosse. Hotellielu plaaniti tühjaksjäänud hoonele mitu aastat, kuid majanduskriis 1991-1993 lükkas kavade elluviimise edasi. Ja 90ndate lõpuks said plaanid teoks: luksuslik Radisson SAS Plaza avas uksed.

Ainulaadne ajalooline miljöö on säilinud hotelliski. Suurepärane renessanshoone ühildub hästi uue hotelliosaga. Endine näitusesaal on muutunud uhkeks 4-osaliseks restoraniks. Hotellil on kokku kaks restorani: Pääkonttori ja Pääkonttori-gourmet, mis esindavad parimat Skandinaavia kööki. Mõnusalt saab aega veeta ka hotelli veinikeldris, kaunite vitraazhakendega Lasibaaris või baaris Samettiklubi. Endist SOK juhatuse nõupidamiste saali üüritakse välja konverentsiruumina. Nurgatornis paikneb omalaadne 2-korruseline sviit. Hotelli 300 tuba jagunevad võrdselt nii vana kui uue tiiva vahel.

Eriti sobilik ärireisijale
Radisson SAS Plaza näol on tegemist väga stiilse hotelliga, mis järgib Radissoni traditsioone ja teenindusstandardeid. Mugavad toad, tippteenindus, rikkalik hommikusöök - ka kõige nõudlikum ärireisija tunneb end siin hubaselt.

Suureks eeliseks on Plaza ideaalne asukoht otse raudteejaama ja lennujaama linnaterminaali kõrval. Käe-jala juures on muuseumid ja muud huviväärsused ning parimad söögikohad. Kuigi hotell paikneb südalinnas, on klientidele tagatud vaikus, rahu ja privaatsus.

Radisson SAS Plaza letihinnad algavad küll 1440 Soome margast, kuid tänu soodsale koostöölepingule suudab Estravel oma reisipakettides pakkuda sellest üle kolmandiku odavamat majutushinda. Ka teeb hotell mitmetel perioodidel mitmesuguseid eripakkumisi, mistõttu on muutunud väga populaarseks Eesti ärireisijate hulgas.