Gruusiat iseloomustab ainulaadne kultuuripärand, kaunis loodus, maitsev ja traditsiooniline Gruusia köök, mille kõrvalt ei puudu vein ning tõeline külalislahkus, mis paneb sind tundma kui kodus!
ÜLDINFO
Pealinn – Thbilisi
Pindala – 69 700 km²
Rahvaarv – 3 688 600 (2022)
Rahaühik – lari (GEL)
Riigikeel – gruusia
Ajavöönd – GMT +4
MIKS KÜLASTADA
Gruusia pakub suurepärast toiduelamust, taskukohaseid hindu, põnevat ajalugu ning kultuurielamust.
SOBILIK AEG REISIMISEKS
Rannapuhkuseks ning ka matkapuhkuseks sobivad kõige paremini suvekuud – juuni, juuli, august, mil on kõige soojem ja kuivem. Sobilik on ka kevad, kui loodus tärkab või sügis, mil valmivad viinamarjad ja algab veini tegemine.
KLIIMA
Rannikul ja läänes on ilm pehme ja vihmane. Sisemaal muutub kliima kuivemaks. Keskmine temperatuur Thbilisis jaanuaris on 3 kraadi ja juulis 25 kraadi.
PÕNEVAD KOHAD
Gruusiat külastades on soovituslik külastada mõnda kloostrit, sest need pakuvad vaatlemist pikemaks ajaks. Gruusia üks kuulsamaid kloostreid on Gelati klooster. Gelati on Gruusia kultuuri keskus ning paljud Gruusia valitsejad on sinna maetud. Samuti võiks külastada kindlasti ka kuurortlinna Batumit, kus saab nautida mitmekilomeetrist promenaadi ja ilusaid kivirandu.
HEA TEADA
- Välisministeerium soovitab Gruusiasse reisimisel vältida sisenemist Lõuna-Osseetiasse ja Abhaasiasse, mis ei ole Gruusia keskvalitsuse kontrolli all ning kus Eesti riigivõimalused kodanike abistamiseks on väga piiratud.
- Gruusia piiri tohib ületada ainult selleks avatud piiripunktis.
- Illegaalne sisenemine okupeeritud aladele (nt üle Venemaa piiri) on kriminaalkorras karistatav.
- Gruusia asub seismoloogiliselt aktiivses piirkonnas.
- Soovitatav on juua vaid pudelivett.
- Gruusias mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba, mis on täielikult Viini 1968. a konventsiooni nõuetele vastav.
- Liikluses tuleb ettevaatlik olla päikeseloojangu ajal, mil karjatatakse loomi koju.