Hispaania on maailmas üks populaarsemaid riike, turismisihtkohana teisel kohal. Maa on tuntud ajalooliste linnade, lumiste mägede, kireva ööelu, oma imeilusate liivarandade ja kristalselt puhta veega merede poolest.
ÜLDINFO
Asukoht – Edela-Euroopa, Pürenee poolsaar
Naabrid – Prantsusmaa, Andorra, Portugal, Maroko
Pealinn – Madrid
Pindala – 498 800 km2
Rahvaarv – 46,3 miljonit
Rahaühik – euro (EUR)
Riigikeel – hispaania keel
Ajavöönd – GMT+1
MIKS KÜLASTADA
Valge liiv, rohelised palmid, soe päike ja lained – kõik see ootab rannapuhkuse austajaid. Lisaks sellele on Hispaanias võimalik osaleda huvitavatel ekskursioonidel erinevatesse ajaloolistesse paikadesse ning tutvuda siinse mitmekesise kultuuri ja ajalooga.
Vaatamata lõunapoolsele asendile on Hispaania ka arvestatav mägisuusapiirkond.
Avastada on Hispaanias küllaga – riigi territooriumi alla kuuluvad Baleaari ja Pitiuusi saared Vahemeres ning 13 imekauni loodusega Kanaari saart, millest suurimad on Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma.
SOBILIK AEG REISIMISEKS
Hispaaniat on hea külastada aastaringselt, kuid parimad ajad on mai, juuni, september ning lõuna pool ka aprill ja oktoober. Turismi tipphooaeg on juulist augusti lõpuni.
KLIIMA
Kliima on erinevais paigus väga erinev. Pürenee mägedes on esindatud alpi kliima; Kanaari saartel aga subtroopiline kliima. Suvel on mereäärses Hispaanias temperatuur vahemikus +25-32°С, rannahooaeg kestab juunist oktoobrini. Kanaari saartel on kõige soojematel kuudel juulist oktoobrini keskmised temperatuurid päeval 26°C ja 29°C vahel ning öösel 20° lähedal.
PÕNEVAD KOHAD
Hispaanias asuvad mitmed katoliikluse pühamatest paikadest, sh Loode–Hispaanias Galicias asuv Santiago de Compostela linn, mis on katoliiklastele Vatikani ja Jeruusalemma järel tähtsuselt kolmas püha linn.
HEA TEADA
Turistirohketes piirkondades ja ühistranspordis tuleks olla tähelepanelik seoses tänavakuritegevusega (eriti Barcelonas)
Madridis soovitame olla ettevaatlikud, kui liiklete Puerta del Sol, Gran Vía, Callao, Lavapies või Retiro pargi piirkondades.
Sularaha ei tasu kanda kaasas suuremas koguses
Reisidokumente tuleks hoida teineteisest eraldi
On olnud juhtumeid, kus autojuhtidele lähenevad erariietes valepolitseinikud ning kes sõidavad märgistamata autodes
Maanteedel liikudes tuleb meeles pidada, et turvavööd peavad kõigil reisijatel olema sõidu ajal kinni ning sõiduki juht ei tohi mobiiltelefoniga rääkida sõidu ajal. Trahvid on seal palju karmimad kui meil
Hispaanias ei tohi alla 18-aastast last jätta pikemaks ajaks ilma järelevalveta.
Hispaanias viibides tuleb alati kanda kaasas pildiga isikuttõendavat dokumenti, mida võib paluda esitada nii politsei kui kaardimaksete korral ka kaupluse kassapidaja
Alkoholi tarbimine tänaval (v.a. tänavakohvikud ja baarid) on keelatud Madridi linnas, Baleaaridel ja Kanaari saartel
Hispaanias ei ole võõrkeelte oskus väga laialt levinud. Seega soovitame Hispaaniasse reisile minnes kaasa võtta hispaania keele sõnaraamat
Estraveli Tartu büroo vanemreisikonsultant Kalli Berg käis kevadel Novatoursi õppereisil Hispaanias Costa del Solis. Loe Kalli muljeid ja soovitusi reisist, külastatud piirkondadest ja hotellidest.
Perekond Kink on leidnud sotsiaalmeedias tuhandeid austajaid, kes elavad kaasa nende seiklustele laias maailmas. Kahe väikese lapsega riikide püüdmine tundub enamiku inimeste jaoks olevat imetegu, aga selle pere jaoks lahe kogemus. Kiikasime nende reisialbumisse!
Estraveli Facebooki lehel toimus perioodil 16.–31.05.2023 fotokonkurss teemal “Mina paradiisis”, mille peaauhinnaks on Estraveli 1500 € väärtuses kinkekaart. Konkurssi korraldas Estravel koostöös Tai Turismiametiga. Konkursil osales ligi 600 inimest. Vaata, millised pildid pääsesid paremikku.
Estraveli vanemreisikonsultant Marika Mikko käis õppereisi raames Costa del Soliga tutvumas. Loe reisimuljeid ja vaata, millised olid Marika lemmikud hotellid.
Kui armastad vett, adrenaliini, kilkeid ja puhkusereise, siis tasuks kevadel ja suvel piiluda veeparkidesse. Oleme inspiratsiooniks välja valinud seitse Euroopas asuvat veeparki, mida tasuks külastada. Bikiinid, rätikud ja hea tuju kaasa!
Estraveli vanemreisikonsultant Aive Vološtšuk-Kaukver käis Hispaania kuurortsaartel Ibizal ja Formenteral ja jagab oma reisimuljeid. Aive: “Tundus, et neljakümneselt Instagrami konto tegemine ja Ibizale minek …”
Heitliku Eesti kevade-suve pikendamiseks tasub veeta nädal või paar Vahemere ääres: villas suurema seltskonnaga, Vahemerel purjetades või hoopis kruiisilaevaga sadamast sadamasse kulgedes – igaühele oma.
Kas oled mõelnud, kus oleks suvel mõnus puhata? Loe, kuhu eestlased sel suvel kõige enam puhkama sõidavad ja vali välja enda jaoks sobivaim reisisihtkoht.
Nende sõnadega võiks kokku võtta minu tunded Granada vastu. Kui 2011. aastal ühel maikuu hommikul Granadas bussi pealt maha astusin, teadsin kohe, et tulen siia elama. Nii ka juhtus – kolm aastat hiljem oli mitu kuud minu koduks just see linn.
Moliets on Lõuna-Prantsusmaa väike surfimeka, kus kumab vaid positiivset hõngu. See on ideaalne koht püüda oma esimesed lained või lihvida oma juba omandatud oskusi.
Kristina Mänd on seikleja, kel on reisikogemus 65 riigist. Täna tutvustame tema matkaelamusi – 2005. aastast on ta käinud enam kui sajal matkal maailma eri paigus.
Reisikorraldajate talvehooaja pakkumised on juba lettidel või kohe-kohe sinna jõudmas. Eestlaste reisihimu kasvab iga aastaga ja see sunnib ka turismiettevõtjaid aina uusi ja huvitavamaid sihtkohti, hotelle ja reisivõimalusi välja mõtlema. Valiku kasvamisega tekib aga ka see väike probleem, et see võtab silme eest kirjuks. On olemas sihtkohti, mis sobivad pea igale reisijale, aga on ka […]
Ibiza pindala on kõigest 570 ruutkilomeetrit, kuid ära lase sel end mõjutada. Tegemist on üllatavalt mitmekülgse saarega, kust tegevust leiavad endale nii päikesekummardajad, pidutsejad, looduse armastajad kui ka kõik teised. Meie hea sõber Andrus kutsub kõiki seda saart oma silmaga kaema ja avastama. Isutekitajaks teeme saare neljast nurgast väikese kokkuvõtte. Ibiza on väga vabameelne ja […]
Viinistu restorani perenaise Liina Karroni kirg ja kutsumus on toit ning see mõjutab alati ka reisiplaane. Ikka kipub ta sinna, kus toit ei ole olme, vaid kunst. Sinna, kus turg on linna süda, kus inimesed veedavad söögimajades oma parima aja. Seekord viis tee Edela-Prantsusmaale.
Pueblos blancos – nõnda kutsutakse maailmakuulsaid Andaluusia (asub Hispaanias) valgeid külasid ja linnakesi. Üks neist, Júzcar, lakkasvalge olemast ja värvus ootamatult venesiniseks.
Kohustusliku turismimaksu on otsustanud jõustada ka Kataloonia piirkond Hispaanias. Kataloonia piirkonda jäävas Barcelonas saab maks olema natukene kõrgem kui teistes asulates. Turismimaksu peab maksma maksimaalselt seitsme öö eest ning sellest on vabastatud alla 16-aastased (k.a) lapsed. Maks kehtib ühe- kuni viietärnihotellidele, apartementidele, kämpingutele ja turismitaludele. Keskeltläbi on maksu suuruseks 0.50–2.50 € inimese ja öö kohta sõltuvalt […]
Vahemere saared on imelised. Siit leiad lühikese tutvustuse Vahemere saartest, kus puhkus on mõnusalt taskukohane ning kohale lennata saab otse kodusest Tallinnast.
Soojad sügiskuud on andide kogumise aeg ja neid jagub Vahemere ääres iseäranis heldelt. Restoranimenüüdesse ilmuvad road värsketest trühvlitest, puravikest ja kastanitest. Külakestes võid sattuda kohalikule toidufestivalile, mille peategelaseks on juust, šokolaad, oliivid, veinid, õlu, pähklid, sardiinid, sink… Toidufestivale pühendatakse kõikvõimalikele toitudele ja korraldatakse üle Euroopa. Siit leiad mõned näited Itaaliast, Provence’ist ja Andaluusiast, millest enamik […]
Paradorid ehk hispaania keeles Paradores de Turismo de España on riiklik luksushotellide kett, mille hotellid asuvad lossides, paleedes, kindlustes, kloostrites ja teistes ajaloolistes ehitistes üle Hispaania. Kui pisut paralleele tõmmata, siis ajaloo hiilgeaegadel on Eestimaal olnud tuhatkond mõisakompleksi, suuremaid ja väiksemaid, sensatsioonilisi ja tavalisi. Nüüdseks on nende arv drastiliselt vähenenud ning heas korras kauneid mõisahooneid […]
Kaks riiki, kaks temperamenti. Reisides fado ja flamenko rütmis Reisiidee tekib vahel täiesti juhuslikult, mõne eelmise reisi ajal, kui sihtkoht jääb ajapuudusel saavutamata. Kümmekond aastat tagasi veetis raadiomees Mart Ummelas sügispuhkust Hispaania päikeserannikul Costa del Solis. Nagu ikka, sõideti palju ringi üüriautoga ja käidi ära Gibraltaris ja Rondas ning isegi pool maad Cádize suunas, kuid meeltes […]
Kui Estravelleri toimetaja helistas Jüri Liivile ja palus kirjutada Katalooniast, meenutas Jüri esimesena pisipoodi ühes imetillukeses Püreneede linnakeses, kaugel kõigist turistide lemmikteedest.
Hispaania on eestlaste hulgas reisisihtkohana populaarne aastaringselt. Milline Hispaania piirkond oleks aga see kõige parem suvepuhkuse veetmiseks – käisime nõu otsimas asjatundjatelt Hispaania Turismiametist. “Ükskõik milline koht alates Costa Bravast mandriküljel (Vahemere-poolel) kuni Portugali piirini välja,” vastab Hispaania Turismiameti Helsingi büroo juhataja José Miquel. “Üks põnevamaid puhkekohti on loomulikult Mallorca saar, mis on tõeline pärl. […]